• język migowy
  • e-mail
  • telefon: + 48 62 791 22 90
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Zostań rodzicem zastępczym

Zostań rodzicem zastępczym

21 04 2022 #Aktualności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie poszukuje ludzi, którzy chcą i mogą tworzyć rodzinę zastępczą dla dzieci pozbawionych możliwości wychowywania się w rodzinach biologicznych.

Rodzina zastępcza jest formą czasowej opieki nad dzieckiem, sprawowana do momentu rozwiązania przez rodziców biologicznych sytuacji kryzysowej, w jakiej się znaleźli i jaka stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa ich dzieci.

Rodzice zastępczy to zwykli ludzie, którzy na co dzień czynią niezwykłe rzeczy. Obdarzają miłością rodzicielską dzieci, które zostały jej pozbawione przez co zasługują na szacunek i uznanie.

W związku z powyższym apelujemy do osób, które są odpowiedzialne, potrafią zrozumieć dziecko o rozważenie możliwości podjęcia się takiej roli.

Wszyscy kandydaci na rodziców zastępczych, którzy przejdą postępowanie kwalifikacyjne, uczestniczyć będą w bezpłatnym specjalistycznym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z naszego Centrum.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, ul. Sienkiewicza 26, 63 - 600 Kępno, tel. 62 79 122 84 lub 62 79 122 90. E - mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ, strona internetowa: www.pcpr.kepno.pl oraz na profilu Facebook.

 

Zostań rodziną zastępczą - daj szansę na prawdziwe dzieciństwo

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie organizuje nieodpłatne szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze.

Przewidywanych jest 12 spotkań. Odbywać się one będą w Kępnie w miesiącach sierpień - grudzień 2022r. jeden raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (16:00-19:00). Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lipca br.

Kwalifikacja do szkolenia będzie zależna m.in. od kolejności zgłoszenia w PCPR. Ukończenie szkolenia udokumentowane będzie odpowiednim zaświadczeniem uprawniającym do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zaświadczenie jest ważne na terenie całego kraju.

Nabór kandydatów na profesjonalnie przygotowanych opiekunów zastępczych ma na celu ograniczenie przekazywania dzieci do placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Poszukujemy rodzin, które dają gwarancję właściwej opieki rodzinnej, posiadają odpowiednie warunki mieszkaniowe i mają własne stałe źródło utrzymania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, ul. Sienkiewicza 26 po szczegółowe informacje, których udzieli starszy pracownik socjalny - Agnieszka Ludwiczak, tel. 62 79 122 84 lub 62 79 122 90.

Serdecznie zapraszamy. 

 

 

 

 

do góry